Каталог товарів

Обрізка дерев навесні

Обрізка дерев навесні

04.03.2024

Особливості весняної обрізки

Весняна масова обрізка плодових дерев, як вважає багато хто, може проводитися тільки в той період, коли рух соку ще не почався. Насправді для весняної обрізки необхідно вибрати такий момент, коли сокоруху немає, але воно готове початися ось-ось. Для чого це потрібно? Щоб ранки на дереві швидше заростали і доставляли йому менше клопоту згодом, потрібно, щоб тканини були в стані готовності.
Терміни обрізки різних плодових дерев навесні відрізняються один від одного. Завдяки цій особливості, можна спланувати цю процедуру, щоб встигнути до сокоруху.
Якщо після обрізки замазати ранку садовим варом, жовтою глиною, змішаною з коров'ячим гноєм або олійною фарбою, то днів через 12-15 після початку сокоруху наросте калюс.
Процедуру обрізки необхідно проводити в теплий день, коли температура повітря буде від -5 ° С. Не можна обрізати навесні чагарники, які мають весняне цвітіння. Особливо це стосується рослин, квіткові бруньки на яких утворюються лише на торішніх гілках. Інакше можна позбавити себе їх чудового весняного цвітіння.


Вибір інструментів для обрізки саду

В арсенал садівника необхідно включити відповідні інструменти для обрізки плодових дерев і різних чагарників. Ось, що нам знадобиться:


Секатор.

Не варто вибирати інструмент з храповим механізмом, який доведеться натискати кілька разів, щоб зробити зріз. Секатор повинен бути простим і зручним.

Садова ножівка.

Це шаблевидний інструмент, звужується до кінця полотнища. В зубах ножівки повинні бути спеціальні пропуски, які не дозволять накопичуватися тирсі. Не потрібно вдаватися до використання ножівки для будівельних робіт. Для обрізки плодових дерев потрібно брати виключно садовий інструмент зі специфічним профілем і кутом полотна для зручності виконання робіт.

Повітряний секатор.

Виглядає він так: на довгій штанзі, можливо телескопічній, закріплений секатор, що приводиться в рух за допомогою мотузки і важелів. Використовуючи такий інструмент, можна проводити обрізку тих гілок, до яких іншим способом дотягнутися важко. Важливо, щоб леза були чистими і гостро відточеними. Тільки використовуючи гострі інструменти можна запобігти утворенню рваних ранових поверхонь, в які припадають небезпечні для дерев мікроорганізми. По завершенні робіт ріжучі поверхні інструменту ретельно очищаються і протираються промасленим тканиною.

Разом з інструментами для проведення робіт необхідно придбати садовий вар. Це своєрідна мазь, приготовлена ​​на основі нафтопродуктів і має пластичну консистенцію при плюсових температурах. Цим продуктом необхідно замазувати рани на поверхні дерева, що мають діаметр від 1-2 см. Однак не при будь-яких погодних умовах вар добре лягає на деревину. Його роль може виконати олійна фарба, тобто фарба, створена на основі оліфи.


Різні види обрізки
Роблячи обрізку, садівник може переслідувати різні цілі. Відповідно розрізняють і різні види обрізки.


Формуюча.

Допомагає створити крону необхідної щільності і силуету дерева. Завдяки їй, правильно сформована структурна частина набуває стійкість до навантажень. Формуюча обрізка в лютому робить відростання більш інтенсивним, а в березні-квітні загальмовує процес росту.

Регулююча.

Вона необхідна для збереження сформованої крони, допомагає підтримати хорошу освітленість гілок, не дає перевантажувати кісткову частину молодими пагонами. Така обрізка актуальна в лютому-квітні і серпні-вересні. 

Омолоджуюча. 

Дозволяє старому дереву оновитися, оскільки стимулює зростання нових гілок. Якщо щорічний приріст пагонів становить 10-15см, потрібно вкорочувати гілки, щоб пробуджувати додаткові і сплячі бруньки. Робити це потрібно на початку осені, в кінці зими і навесні.


Відновлювальна.

Цей захід дозволяє постраждалим з різних причин рослинам повернути можливість розвитку, цвітіння і плодоношення. 

Санітарна. 

Якщо на рослині присутні сухі, хворі, поламані або уражені гілки, їх необхідно видаляти. Робити це можна цілий рік, але тільки не в морозні дні. Після обрізки хворих пагін необхідно дезінфікувати інструмент спиртом. Роблячи санітарну обрізку, необхідно враховувати розмір і вік дерева. Дуже інтенсивні роботи можуть привести до загустіння крони.


Різні техніки зрізу

У процесі обрізки застосовуються різні техніки зрізу. Вибір конкретної техніки залежить від мети проведення робіт.

Спосіб 1 - Зріз на бруньку

За допомогою цього виду обрізки можна, наприклад, змінити напрямок росту гілки і задати його так, як нам необхідно. Для цього потрібно взяти однорічний ростовий пагін. На ньому вибираємо бруньку, зростаючу в потрібному напрямку. Секатор слід тримати так, щоб ріжуча пластина була повернута не до обрізаємої, а до залишеної частини. Зріз потрібно робити під невеликим кутом так, щоб брунька не опинилася зарізаною, та пенька над нею не утворилася. Подумки проведений від основи бруньки перпендикуляр не повинен потрапляти на зріз. Якщо зріз буде занадто гострим, брунька не отримає потрібного їй харчування і засохне, а нам необхідно, щоб вона була жива і дала пагін. Великий залишений пеньок теж засохне, при цьому брунька може і не прокинутися. Зріз з залишенням пенька можна використовувати на чагарниках.


Обрезка деревьев способ1

Спосіб 2 - Зріз на кільце

При цьому виді обрізки видаляється ціла гілка, яка неправильно росте, наприклад, усередину крони. Вона забирає у дерева харчування, а з точки зору плодоношення дерева абсолютно марна. Якщо дозволяє товщина гілки, то зрізати її можна секатором. У місцях з'єднання гілок є своєрідні напливи кори. Це і є кільця. Зріз слід робити по зовнішньому краю кільця.

Обрезка деревьев способ2

Спосіб 3 - Зріз на бічне відгалуження

Цей вид зрізу застосовується, якщо потрібно перевести хід зростання з однієї гілки на іншу. Непотрібну гілку видаляємо. По відношенню до залишеної гілки зріз буде як би її продовженням. Так ми бічну гілку зробили головною. А при зрізі на кільце ми саме бічну гілку і видаляли.

Обрезка деревьев способ3

Назад к списку новостей

Кошик
Корзина 0 позицій
На сумму 0.00

Авторизація

Новини

04.03.2024 Обрізка дерев навесні
Робимо правильно!
Обрезка деревьев

05.02.2024 Як заощадити місце, насіння і грунт при вирощуванні розсади
Використовуємо касети для розсади.
кассеты для рассады

09.12.2023 ВАКАНСІЇ !!!

Вакансія Оріон

У магазин на постiйну роботу потрібно:

- продавець-консультант

Оклад: 15.000,00 грн.