Каталог товарів

PPR-фітинги: переваги використання

PPR-фітинги: переваги використання

18.12.2021

PPR-фітинги та труби - це сучасні елементи систем водопостачання та опалення. Вони мають кращі експлуатаційні характеристики, ніж їх металеві попередники. PPR-фітинги та труби доступні за ціною, їх легко встановлювати і, найголовніше, вони мають тривалий термін служби (до 50 років). 

Де використовуються PPR-фітинги

Абревіатура PPR говорить про те, що фітинги зроблені з поліпропілену (це вид пластику, який характеризується особливою еластичністю, здатний витримувати різні зовнішні впливи). Від інших пластиків PPR відрізняється тим, що «не боїться» самих різних температур, що знаходяться в діапазоні від 0 до +130°С. Таким чином, PPR-фітинги та труби відмінно підходять для обладнання систем опалення.

Однак зробимо невелику поправку: якщо мова піде про монтаж системи опалення в особливо холодних регіонах, то замість PPR-фітингів і труб краще використовувати інші, так як температура робочого середовища в подібних умовах може досягати +150 ° С.

Монтаж PPR-труб здійснюється тільки зварюванням. Якщо ви захочете для їх з'єднання скористатися будь-яким іншим способом, то не сподівайтеся, що отримаєте герметичний шов.

Для того щоб труби були максимально міцними і стійкими, використовується внутрішнє армування. Таким чином, в PPR-трубі з'являється додатковий шар з фольги (або з іншого матеріалу).

Перш ніж приступати до зварювання PPR-труб і фітингів, необхідно перевірити, армовані вироби чи ні, так як додатковий шар фольги може стати перешкодою в створенні надійного з'єднання.

Види PPR-фітингів

Існують різні види фітингів, найпопулярнішими з яких зараз є PPR-фітинги. Вони можуть бути використані для монтажу систем опалення та водопостачання (холодного, гарячого). PPR-фітинги відрізняються стійкістю до впливів високих температур і, крім того, створюють рівномірне навантаження на поверхню, до якої приєднані.

PPR-фітинги та труби термостійкі, однак для монтажу систем опалення та гарячого водопостачання краще вибирати армовані фольгою вироби. Завдяки покриттю з фольги, деформації PPR-труби, що експлуатується в високотемпературних середовищах, зводяться до мінімуму. Також армування захищає систему від попадання в неї повітря.

PPR-фітинги відрізняються один від одного в основному тільки розмірами і діаметрами. Для монтажу поліпропіленових труб використовуються наступні види PPR-фітингів:

муфти;

трійники;

куточки;

компенсатори;

перехідники.

Найбільш простими PPR-фітингами є муфти, схожі на невеликий бочонок. З їх допомогою з'єднують труби рівних діаметрів. Перехідники - це нехитре пристосування для з'єднання PPR-труб, різних за діаметром. Відмітна особливість перехідників полягає в тому, що на різних їх кінцях виходи мають різні розміри. Якщо за допомогою перехідника необхідно з'єднати різьбову трубу з клейовою, то вибирають PPR-фітинги, у яких з одного боку зовнішня різьба, а з іншого - внутрішня.

Якщо виникає необхідність у зміні напрямку водопроводу, знадобляться куточки. Куточки із зовнішньою різьбою підходять для з'єднання труби з сантехнікою або змішувачами.

За допомогою трійника з'єднують відразу кілька труб монтуючої системи водопостачання або опалення. Трійники відрізняються діаметрами і внутрішніми рельєфами.

Якими технічними характеристиками володіють фітинги PPR

PPR-фітинги та труби зараз дуже поширені: з їх допомогою здійснюється монтаж систем водопостачання (і гарячого, і холодного), опалення і транспортування рідин.

PPR-фітинги та труби з'явилися в продажу відносно недавно. У нашій країні ринок PPR-фітингів розвивається семимильними кроками, проте існують нюанси, про які не знають навіть професіонали. На характеристики пропонованої продукції впливає безліч факторів, у тому числі вартість сировини і рівень конкуренції.

У системах опалення та водопостачання PPR-фітинги експлуатуються близько 16 років. Це малий термін, тим більше заявлений період їх експлуатації становить 25-50 років. Сталеві труби використовуються для проведення комунікацій вже більше століття, а PPR-труби і фітинги - явище зовсім молоде, тому існує мало грамотних фахівців, які знаються на особливостях виробів з поліпропілену. З цієї причини виникають деякі неточності в поняттях, які було б не зайвим роз'яснити.

Монтаж PPR-фітингів можна здійснювати при дотриманні певних вимог до температури, тиску середовища, що транспортується, термінами експлуатації. Таким чином, встановлюючи PPR-фітинги та труби, необхідно знати реальну температуру середовища.

PPR-фітинги (PP-RCT) і труби мають певну міцність, яка залежить від матеріалу, з якого вони зроблені, діаметра труби і товщини стінки. На підставі цих даних здійснюється розрахунок початкової напруги стінки труби або фітинга, від якого безпосередньо залежить запас міцності. Втрати міцності залежать від температури, тиску і часу експлуатації PPR-фітингів і труб.

Вибираючи PPR-фітинги, потрібно знати, з якого матеріалу вони зроблені, а також товщину стінки (або значення SDR), яка зазвичай вказана на самому PPR-фітингу, її завжди можна виміряти самостійно. Звернемо увагу на те, що від товщини стінки PPR-фітингів і труб безпосередньо залежить матеріаломісткість виробу і, відповідно, ціна.

Тепер поговоримо про другий параметр PPR-фітингів і труб - матеріалі. Практично неможливо визначити самостійно, наскільки якісний матеріал був використаний для виробництва виробу. Для подібних випробувань необхідно використовувати спеціальне обладнання, крім того, цей процес займе досить багато часу. 

На жаль, не всі виробники чесні зі своїми покупцями. Так, наприклад, вони можуть вказати на продукції, що труба виготовлена ​​з PPR100, PPR130 або PP-RCT. Стінка такого виробу буде тонше (так як труба нібито була вироблена з кращого матеріалу), виробник витратить на його виготовлення менше матеріалу, а значить, отримає більше прибутку. Зауважимо, що подібні дії залишаються не більше, ніж на совісті фірми-виробника.

PPR-фітинги в процесі випробувань (при +20 ° С) здатні витримувати деякий час високий тиск (100 атм). Але не слід думати, що ті ж PPR-фітинги прослужать вам при тиску 8 атм (+95 ° С) протягом 10 років. На жаль, багато покупців вибирають PPR-фітинги та труби, грунтуючись на рекламних гаслах: «Наші труби рвуться при 95 атмосферах. Навіщо вам більше? ».

Переваги та недоліки PPR-фітингів

Купуючи якісні PPR-фітинги, можна бути впевненими в тому, що вони будуть справлятися з усіма поставленими завданнями протягом тривалого часу експлуатації. Ці якості зараз дуже високо цінуються при монтажі систем водопостачання та опалення.

Головні переваги PPR-фітингів:

простота установки;

асортимент дуже широкий;

найбільш доступна ціна в порівнянні з аналогічними показниками продукції;

тривалість експлуатації;

не схильні до корозії і негативним зовнішнім впливам;

характеризуються максимальною тепловою розширюваністю, що дуже важливо при значних перепадах температур;

можуть експлуатуватися при різних температурах.

У PPR-фітингів недоліків майже немає. Більш того, аналогів для них, можна сказати, не існує.

Незважаючи на вищесказане, все-таки наведемо найбільш помітні недоліки PPR фітингів:

- є ймовірність розриву зварного шва з плином часу;

- існує ймовірність купівлі неякісних виробів;

- у муфт відносно низький ресурс проходження циклів замерзання.


Як монтуються фітинги поліпропіленові

Для монтажу PPR-фітингів до поліпропіленових труб опалювальних систем використовується низькотемпературний паяльник .

Ідеально, якщо у паяльника є кілька насадок, які підійдуть для зварювання труб різних діаметрів. Без насадок не обійтися при монтажі трійника.

Послідовність монтажу наступна. Спочатку з труби знімають зовнішню фаску, це дозволяє уникнути її деформації при з'єднанні з фітінгом. Якщо труба армована, то її доведеться зачистити в місці з'єднання. Фольгу видаляють для того, щоб вона не виявилася між трубою і PPR-фитингом і не стикалася з водою при експлуатації.

Сама фольга зварюванню не завадить, але при її руйнуванні може статися розшарування всієї труби. Таким чином, для місцевого зняття армування необхідно використовувати торцевателі.

Сварка PPR-фітинга з трубою - це досить швидкий процес, який виконується в такий спосіб:

Спочатку необхідно підібрати насадку відповідного розміру для робочого інструмента. Насадку вставляють в нагрівальний елемент, після чого можна починати зварювання.

Трубу вводять в ширшу частину насадки, а PPR-фітінг - в іншу.

Тепер трубу вставляють в фітінг, витримують кілька секунд до повного затвердіння матеріалу. При монтажі трійника під'єднують труби по черзі (за допомогою паяльника).

Процес виконується на кожній дільниці.

Якщо PPR-фітінг необхідно з'єднати з металевою трубою, то можна скористатися американкою або прес-фітингом.

Робота з паяльником не вимагає від виконавця будь-якої спеціальної підготовки.

Може виникнути необхідність у з'єднанні нової системи опалення зі старими сталевими трубами. В такому випадку працювати доведеться зі сталевими стояками і відводами. Перш ніж приступати до дифузійної зварки, необхідно спочатку відключити стояки, спустити воду і демонтувати старий сталевий водогін.

Демонтаж старого сталевого водопроводу здійснюється в наступній послідовності:

Відкручують старі вентилі. Раніше активно використовували гвинтові вентилі з латуні або чавуну. Замість них потрібно встановити кульові, що перекривають потік води простим поворотом важеля.

Тросом очищають всю ділянку водопроводу до стояка. Це роблять для того, щоб позбутися від засмічення, іржі і відкладень, що перешкоджають вільному руху води.

Встановлюють новий вентиль і фільтр. Останній дозволить продовжити експлуатацію змішувача і іншої сантехніки і техніки (наприклад, пральної машинки). Для герметизації системи рекомендуємо скористатися сантехнічним льоном, просоченою оліфою або фарбою.

Тепер встановлюють PPR-фітінг, з одного боку якого є металева різьба, з іншого - поліпропіленова муфта (американка).

Якщо монтаж PPR-фітингів здійснювати у відповідності з усіма вимогами і правилами, то вони прослужать довго і захистять ваш будинок від протікання в системах опалення та водопроводу.

Назад к списку новостей

Кошик
Корзина 0 позицій
На сумму 0.00

Авторизація

Новини